cs

Pro děti

PRO DĚTI

Nazdárek, děti!

Jmenuju se Kája, je mi devět let a nejraději ze všeho hraju fotbal s klukama na dvoře. Taky chodím rád do školy, nejradši mám tělocvik a přestávky. Paní učitelka je moc fajn. Tenhle týden mi ještě nedala poznámku. Posledně jsem slíznul napomenutí za to, že jsem honil Kroupu. Jenže to bylo proto, že sebral Amálce svačinu. Amálka se se mnou pak chtěla rozdělit, ale měla chleba se spoustou semínek, což mi teda moc nejede. Já mám radši oplatky s čokoládou nebo hranolky s kečupem. Ale maminka mi ke svačině připravuje spíš chleba se šunkou a zeleninu. Šunka mi chutná, ale zeleninu často donesu zpátky domů a mamka se pak zlobí. Říká mi, že jsem torpédo, ale většinou se u toho usmívá.


Ahoj, děti!

Jmenuji se Amálka, je mi osm let a moc ráda chodím do školy. Každé ráno zazvoním na Káju a jdeme spolu. Kája je o rok starší, ale nebýt mě, měl by pořád pozdní příchody. Ti kluci… Včera odpoledne jsem ho potkala u hřiště, když jsem šla z flétny, a ptala jsem se ho, jestli má hotové úkoly. Samozřejmě že neměl! A navíc se doslova cpal gumovými medvídky, tak jsem ho upozornila, že by to neměl tak přehánět. Kája nad mými svačinami ohrnuje nos, protože si nosím vždycky něco zdravého. Kromě chleba se šunkou. To si vždycky rád kousne. Ale když mi spolužák Kroupa na školní chodbě vytrhl tu zdravou svačinu z ruky, tak se mě Kája zastal. Nabídla jsem Kájovi, aby si kousl, ale nechtěl. Musím mu vysvětlit, co je to zdravá výživa.


HRY KE STAŽENÍ

OMALOVÁNKY

Krásnosvět je plný krásných lidí, zvířat a rostlin. Vezmi si pastelky a vybarvi je, aby byl ještě krásnější.


BLUDIŠTĚ

Amálka se ztratila, když ji poslala maminka do obchodu pro čerstvou šunku. Kája se rozhodl, že ji najde a dovede zpět domů. Pomůžeš mu?


DOPLŇOVAČKA

Z obrázku Krásnosvěta nám vypadlo sedm čtverečků. Najdi je v nabídce vlevo a spoj s prázdnými místy tak, aby byl obrázek zase celý.


NAJDI ROZDÍLY

Prohlédni si dva obrázky Krásnosvěta, které vypadají na první pohled stejně. Ve skutečnosti je mezi nimi 13 rozdílů. Dokážeš je najít?


NAKRESLI PRASÁTKO

Nakreslíš stejné prasátko, jaké je na obrázku? Aby ti to šlo lépe, připravili jsme ti osnovu. Překresluj čtvereček po čtverečku a uvidíš, že to půjde.


DĚTSKÉ PRODUKTY

Kája šunka pro děti výběrová

Kája má svoji šunku. Poznáte ji podle toho, že má na obalu obrázek střapatého kluka s rošťáckým výrazem. Tato šunka obsahuje velmi málo soli, jen 2 procenta , a opravdu hodně masa. Celých 87 procent! Kája šunka neobsahuje žádný lepek, který někdy jiní výrobci přidávají do uzenin, aby jím nahradili maso. Krajíc chleba nebo rohlík obložený Kája šunkou dodá malým uličníkům spoustu energie do dalších lumpáren!


Amálka – šunka nejvyšší jakosti

Druhá dětská šunka je pojmenována podle Amálky. Maminky z ní mohou mít stejnou radost, jakou mají ze vzorných copatých holčiček, které nenosí poznámky a denně cvičí na flétnu. Šunka Amálka obsahuje 92 procent masa a není v ní lepek. Lepek do poctivých uzenin zkrátka nepatří. Šunku můžete koupit také nakrájenou a zatavenou v plastovém balíčku. Jeden balíček obsahuje 100 g šunky. Tak akorát na čtyři velké školní svačiny pro Amálku, která se vždycky rozdělí s kamarádem Kájou. Amálka by vám během chvilky dovedla spočítat, kolik šunky bude na jednom krajíci. Zkusíte to taky, děti?


Amálka párky pro děti

Amálka nosí většinou květované šaty. Má dokonce dvoje na vystřídání, aby byla pořád jako ze škatulky. Kytičkovaný vzoreček si tolik oblíbila, že jsme ho přenesli i na obal párečků, které jsme po ní pojmenovali. Párečky obsahují velmi málo soli, jen 1,9 procenta. To je ještě o kousek méně, než jsou 2 procenta. Amálka by vám spočítala, jak je ten kousek velký. Zato masa dáváme do párečků opravdu hodně, a to 85 procent. To proto, že v Krásnu nenahrazujeme maso lepkem. Ten v Amálčiných párcích nenajdete, stejně jako v nich nenajdete žádná éčka. Kája sice tvrdí, že tyhle kytičkované párky jsou jen pro holky, když se ale nikdo nedívá, dá si s chutí taky.

TIP: Než si párky pod dohledem maminky ohřejete, obaly z nich stáhněte.


Kája párky pro děti

Také po Kájovi jsme pojmenovali jeden druh jemných párečků plných masa. Kája vyplazoval na Amálku jazyk a vytahoval se, že jeho párky obsahují ještě o jedno procento masa víc než její párečky. Ale maminka říkala, že jak Kájovy, tak Amálčiny párky jsou „velmi kvalitní“, tak s tím přestal. Také Kájovy párečky obsahují velmi málo soli, jen 1,7 procenta. A ani v nich není lepek, který podle nás nemá ve výrobcích pro děti co dělat.