cs

VODNÍ KRÁSNOPOINT

SLUNEČNÍ JEZERA SENEC LÁKAJÍ K VODNÍM HRÁTKÁM

Pouhých 25 kilometrů od Bratislavy se rozkládá přes 100 hektarů vodní plochy, které slibují moře zábavy. Toto slovenské „Tahiti“ patří mezi nejnavštěvovanější letní střediska.

Vznik Slunečních jezer se datuje do roku 1845, kdy zde probíhalo bagrování štěrku na výstavbu železnice. Původně se v oblasti nacházelo pět samostatných jezer, které se později sloučily do jednoho. Jezero se jako přírodní koupaliště začalo používat v roce 1919 pod názvem Slovenské Tahiti. Nový název Sluneční jezera dostal areál v roce 1960.

 

Vodní areál, který je kvůli lepší orientaci rozdělen na „Sever“ a „Jih“, nabízí zábavu všem věkovým skupinám s možností ubytování v různých typech ubytovacích zařízení – v kempech, penzionech i hotelech pro náročnější hosty. Sportovní nadšence potěší fotbalová hřiště, tenisové kurty nebo hřiště na plážový volejbal. Děti se zase vyřádí na dětském hřišti. V jezerním areálu se můžete věnovat také vodním sportům a rybolovu. U Seneckých jezer se dále nachází Aquapark Senec vybavený bazény s nejrůznějšími atrakcemi, jako jsou masážní lavice, protiproudy či vzduchové gejzíry. V areálu je také dětský bazén se skluzavkami a vodními chrliči, klidový bazén s perličkovou koupelí nebo saunový svět.
www.slnecnejazera.eu