cs

TIP NA VÝLET ZA LEGEM

HRAVÝ KRÁSNOPOINT: MUZEUM LEGA TÁBOR

Hrají si s ním malí i velcí již více než osmdesát let. Pokud patříte mezi fanoušky barevných plastových kostiček, nenechte si ujít návštěvu muzea Lega v Táboře, které sídlí v krásné historické budově na Špitálském náměstí.

Muzeum se nachází v historickém jádru města Tábor. Celá expozice je umístěna v národní kulturní památce na Špitálském náměstí. V historické budově na ploše více jak 200 m2 uvidíte výstavu stavebnice LEGO ze sbírky jedné sběratelky.

 

Expozice je tematicky rozdělena na oblasti, jako například LEGO Architecture, LEGO Technic, LEGO Ideas aj. K vidění jsou stovky originálních modelů z celého světa a neustále přibývají další zajímavé, raritní a exkluzivní kousky.

 

Při vlastní prohlídce máte možnost zhlédnout i příběh o celé historii a vzniku LEGO kostičky. Muzeum je interaktivní, najdete zde přes 1,5 milionu LEGO kostiček.

 

Mezi exponáty můžete zhlédnout i sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Tádž Mahal.

 

Můžete si prohlédnout i kopii Benešovy vily, postavené z více jak 20 000 LEGO kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1 : 42 a je věrnou kopií originálu. Další zajímavou stavbou je kopie táborské restaurace Střelnice v měřítku 1 : 50, postavené z více jak 100 000 LEGO kostiček.

 

Mezi nejstarší exponáty se řadí originály dřevěných hraček ze 40. a 50. let minulého století nebo lisované plastové hračky z 50. let.

 

Expozice patří nejen mezi evropské, ale i světové unikáty a rarity.

 

Po vlastní prohlídce je dětem (i dospělým) k dispozici dětský koutek, kde si můžete „pohrát“ s LEGO kostičkami.

 

Návštěvu muzea je možné zakončit nákupem v prodejně, kde jsou nabízeny LEGO stavebnice, ne zcela běžně prodejné v obchodních sítích České republiky.
www.muzeumlegatabor.cz