cs

TIP NA VÝLET ZA LAHODNOU PÁLENKOU

ŠVESTKOVÝ KRÁSNOPOINT: RUDOLF JELÍNEK DISTILLERY LAND

Na návštěvu exkurzního a návštěvnického centra Distillery Land společnosti RUDOLF JELÍNEK a.s. ve Vizovicích si vyhraďte dostatek času. Nejenže se dozvíte, jak lahodná pálenka vzniká, ale budete mít příležitost ji také ochutnat.

Společnost RUDOLF JELÍNEK a.s., založená v roce 1894, je historickou firmou, která je známá zejména výrobou ovocných destilátů (především slivovice) typických pro střední Evropu a vyrábí také alkoholické nápoje. Protože ctí tradici palírenství, rozhodla se přiblížit přeměnu ovocných plodů v kvalitní destiláty a prezentovat původní „fabriku“, ve které se snoubí tradiční výrobní postupy a nejmodernější technologie.

 

Areál společnosti prošel kompletní rekonstrukcí, která mu vrátila podobu ze 30. let minulého století, kdy firmu vlastnil pan Rudolf Jelínek. Exkurzní trasa zahrnuje návštěvnické centrum s podnikovou prodejnou, kinosál, pěstitelskou pálenici, provoz egalizace s obřími dřevěnými sudy, stáčírnu a degustační místnost. K dispozici jsou i odborné varianty s prohlídkou rektifikace a pálenice pro první destilaci včetně fermentace. Součástí prohlídek je ochutnávka výrobků.
Rjelinek.cz