cs

TIP NA VÝLET ZA ČESKÝMI PANORAMATY

VYHLÍDKOVÝ KRÁSNOPOINT: HOTEL TROSKY

Zřícenina hradu Trosky s jeho dvěma věžemi Panna a Baba vás svým osobitým vzhledem upoutá již zdálky. Zřícenina, která patří neodmyslitelně k malebné scenerii Českého ráje, je považována za symbol této chráněné krajinné oblasti.

Jeden z našich nejznámějších hradů se nachází devět kilometrů na jihovýchod od města Turnov. Podle všeho jej založil Čeněk z Vartemberkaběhem druhé poloviny čtrnáctého století. Od poloviny šestnáctého století již žádní majitelé na Troskách nebydleli, takže jeho sláva pomalu uvadala. Pustnoucí hrad ovšem začali obdivovat umělci, malíři a turisté. Trosky se řadí mezi rozhledové body prvního řádu. Otevře se vám z nich nádherný panoramatický výhled na Krkonoše, Kozákovský hřbet, Zvičinu, Drábské světničky, Ralsko, Bezděz a z větší části také na České středohoří.

 

Kromě hradu stojí za návštěvu také okolní údolí plná krásných rybníků, strmých svahů a skalních stěn. Naplánujte si výlet na některých z mnoha turistických nebo cyklistických tras. Výchozím bodem se může stát hotel Trosky, který stojí přímo pod zříceninou hradu. V nedávné době hotel prošel kompletní rekonstrukcí a nabízí služby na úrovni tří hvězdiček. Oceníte nejen romantický pohled na hrad, ale také skvěle vybavené fitko, saunu, možnost zapůjčení kol a Wi-Fi v celém objektu.
www.hoteltrosky.cz