cs

TIP NA VÝLET ZA BOBOVÁNÍM A KRÁSAMI MARIÁNSKÉHO ÚDOLÍ

ADRENALINOVÝ KRÁSNOPOINT: BOBOVKA U MLÝNA BRNO

Bobové dráhy se staly oblíbenou celoroční zábavou pro malé i velké. Dráha, která byla otevřena koncem roku 2016 v Brně – Líšni, se může pochlubit krásným prostředím Mariánského údolí obklopeného lesy.

Bobová dráha v Brně – Líšni se nachází v Mariánském údolí, které patří mezi nejkrásnější místa v Brně. Nástupní i výstupní místo Bobovky najdete pod kopcem u vchodu do oblíbené restaurace Kadlecův mlýn. Vozíky se po dráze pohybují po trubkové konstrukci. Jezdec je připoután pásem, stejně jako v autě, a brzdou reguluje rychlost bobu, která může dosáhnout maximálně 40 kilometrů v hodině. Celá dráha se nachází v lese, je dlouhá 988 metrů, má 12 zatáček a jednu „vývrtku“. Celkem se jezdec sveze po zhruba kilometrovém okruhu.

 

Bobování můžete spojit s příjemným výletem po Mariánském údolí, které obklopují husté lesy. Jeho středem protéká potok Říčka s pěti vodními nádržemi – U Kadlcova mlýna, Pod Hrádkem, Muchova bouda, Pod Hornekem a Pod Hádkem. Kolem rybníků vedou po obou stranách upravené cesty, které jsou vhodné k pěší turistice, jízdám na kole a v zimě pro běžkaře. Mezi rybníky U Kadlecova mlýna a Pod Hrádkem se nachází hradiště Staré zámky, které bylo nepřetržitě osídleno od mladší doby kamenné až do 12. století. Jsou zde zachovalé valy a zbytky brány. Další zajímavostí těchto míst je zřícenina Horákovského hradu, jehož pozůstatky najdete mezi rybníky Pod Hrádkem a Muchova bouda. Velkým turistickým lákadlem jsou také jeskyně, které se nachází v zadní části Mariánského údolí na území obcí Mokrá-Horákov a Ochoz u Brna. Nejznámější z nich je jeskyně Pekárna. Tu proslavily nálezy pravěkých rytin na žebrech koní, které tam zanechali lovci sobů.

 

Bobovka Brno v číslech:

 

 

  • Celková délka: 988 m

 

  • Délka dráhy: 770 m

 

  • Převýšení dráhy: 67 m

 

  • Průměrný sklon dráhy: 9,3 %

 

  • Maximální sklon dráhy: 20,5 %

 

  • Délka transportního systému: 218 m

 

 • Průměrný sklon transportního systému: 32 %Bobovkabrno.cz