cs

TIP NA VÝLET: ZA BÁJNÝM RADEGASTEM, PO STOPÁCH JIŘÍHO RAŠKY A ZA POZNÁNÍM NA HOREČKY

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

Město v kotlině moravskoslezských Beskyd mezi vodními toky Lomná, Lubina a Bystrá vítá návštěvníky malebnou horskou krajinou s impozantní bájnou horou Radhošť, areálem skokanských můstků Jiřího Rašky a spoustou příležitostí pro pěší i cyklistické výlety, lyžování či paragliding. V létě je tu návštěvníky oblíbený aquapark s tobogány, skluzavkou, hřištěm a dalšími atrakcemi. Při delším pobytu se můžete ubytovat v překrásném prostředí autokempu. Co pod bájnou horou Radhošť nezmeškat?

Historické centrum města Frenštát pod Radhoštěm, které tvoří náměstí s novorenesanční radnicí a přístupnou, 27 metrů vysokou radniční věží. Interiéry radnice zdobí díla Albína Poláška, autora slavné sochy Radegasta. Její kopii si můžeme prohlédnout u turistické cesty vedoucí z blízkého horského sedla Pustevny na horu Radhošť a zrestaurovaný originál sochy pohanského boha je k vidění ve vstupní části radnice. Nedaleko od centra se nachází muzeum, jehož expozice jsou věnovány historii, sportu, tkalcovství, přírodě Beskyd, vystěhovalectví do Texasu a střeleckému spolku. V dolním rohu náměstí se nachází kostel sv. Martina, horní kostel je zasvěcen sv. Janu Křtiteli.

 

Frenštát pod Radhoštěm se stal jednou z kolébek českého lyžování. Zásluhou olympijského vítěze, mistra světa ve skocích na lyžích a frenštátského rodáka Jiřího Rašky, vyrostl na svazích Horeček areál se čtyřmi skokanskými můstky. K horní stanici můžete vystoupat po schodech nebo vyjet lanovou dráhou. Cestu si můžete zpříjemnit znalostní hrou Lvíčkův výškový kvíz. U skokanských můstků objevíte první zastavení tříkilometrové naučné stezky Beskydské nebe, která přibližuje život v korunách stromů. Největším lákadlem je 85 metrů dlouhý, bezbariérový vzdušný chodník. Stezka vás dovede také ke zvoničce Strážkyně Beskyd či bosému chodníčku. Příznivci cyklistiky se mohou projet pilotním tříkilometrovým okruhem Beskydských trailů.

 

TIP: Soutěžní razítka Krásnosvěta získáte ve frenštátském Turistickém informačním centru.
Mufrenstat.cz