cs

TIP NA VÝLET NA PRVNÍ ROZHLEDNU V CHKO BÍLÉ KARPATY

KRÁSNOPOINT S ROZHLEDEM: VRCH TRAVIČNÁ

Až se budete toulat malebnou krajinou Bílých Karpat, nezapomeňte na návštěvu nejvyšší rozhledny tohoto pohoří, která se nachází na vrchu Travičná. Z nejvyššího místa 35 metrů vysoké rozhledny, kam vystoupáte po 177 schodech, se vám naskytne výhled na celé Slovácko.

Železná rozhledna na Travičné u Tvarožné Lhoty byla oficiálně zprovozněna 29. dubna roku 2001. Je položena v nadmořské výšce 380 metrů, její celková výška je 52,6 metrů. Mimo turistické účely slouží rozhledna také jako vysílač mobilních operátorů. Dostanete se k ní snadno. Pokud jedete od Strážnice, vydejte se do Tvarožné Lhoty a pokračujte až k vodní nádrži Lučina. Cesta povede stoupáním, na jehož konci je odbočka k rozhledně. Z obce Tvarožná Lhota dojdete na vrch Travičná asi po dvou kilometrech.

 

Vyhlídková plošina nabízí za jasného počasí nádherný výhled na Hodonín a Pálavu, směrem na severozápad je vidět Ždánický les a Chřiby. Spatřit můžete i hrad Buchlov a kapli sv. Barbory. Směrem na sever jsou vidět jezera u Ostrožské Nové Vsi a za Veselím nad Moravou, Uherské Hradiště a Hostýn. Severozápadní strana vám nabídne pohled na poutní místo Svatý Antoníček u Blatnice. Je možné spatřit i Bílé Karpaty s nejvyšším bodem Velkou Javořinou. Až se pokocháte výhledy, prohlédněte si expozici zaměřenou na zdejší region. Díky ní se seznámíte s rostlinami, zvířaty a krajinou Bílých Karpat a dozvíte se o lidových tradicích Horňácka.
www.tvarozna-lhota.cz/rozhledna-travicna