cs

TIP NA VÝLET K BAŤOVU KANÁLU

PLAVEBNÍ KRÁSNOPOINT: PŘÍSTAVIŠTĚ PETROV

Vinařská obec Petrov, nacházející se na břehu Baťova kanálu asi dva kilometry jihozápadně od Strážnice, otevřela před dvěma lety stejnojmenný rekreační přístav, který poskytuje veškeré služby posádkám kotvících lodí, vodákům, cyklistům, turistům i rybářům.

Baťův kanál je jedna z nejpopulárnějších turistických atrakcí jižní a východní Moravy. Tato 52 kilometrů dlouhá vodní cesta, vybudovaná Tomášem Baťou k přepravě uhlí z Ratíškovic do otrokovických tepláren, slouží nyní výhradně k plavbám vyhlídkových lodí a hausbótů. Rekreační přístav Petrov, který byl otevřen v létě 2015, nabízí plavidlům potřebné zázemí. Přístav poskytuje dostatek místa na stání pro 45 lodí, možnost tankování a čerpání odpadů. K dispozici jsou toalety, sprchy a další nezbytná infrastruktura, bez které se rekreační turistika na této vodní cestě neobejde.

 

V přístavišti Petrov se můžete nechat personálem půjčovny zasvětit do ovládání lodí, které vyžadují minimální nároky na obsluhu. Pro řízení těchto lodí není nutný průkaz vůdce malého plavidla a lze s nimi provozovat plavbu po celé vodní ploše Baťova kanálu. K dispozici tak máte více než 50 kilometrů vodní cesty, ze které můžete nerušeně sledovat krajinu Slovácka, pozorovat vzácné živočišné i rostlinné druhy a poznávat krásy obcí a měst ležících při Baťově kanále. V samotném Petrově pak stojí za návštěvu malebný areál barokních vinných sklepů Plže, v sousedství strážnický zámek nebo tamní Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy.

 

Přístaviště nabízí také možnost zapůjčení kajutové lodě pro víkendové i celotýdenní plavby po Baťově kanále a levné ubytování v zahradním domku.
Foto: www.batuvkanalpetrov.cz