cs

TIP NA VÝLET DO POHOŘÍ CHŘIBY

LESNÍ KRÁSNOPOINT: LESNÍ PENZION BUNČ

Letovisko Bunč je nejznámější turistické a rekreační středisko pohoří Chřiby. Nachází se uprostřed severovýchodního hřebene ve výšce 479 metrů nad mořem na hranici okresů Kroměříž a Uherské Hradiště. Pokud se rozhodnete tuto oblast prozkoumat, zvolte si za výchozí výletní bod třeba krásně zrekonstruovaný Lesní penzion Bunč.

Původní název Lesního penzionu Bunč zněl „Turistická útulna hostinská na Bunči“. Od roku 1924 byla majetkem Klubu českých turistů. Využívali ji především poutníci směřující na Velehrad či výletníci na kolech a motocyklech. Po roce 1934, kdy se začal připravovat projekt první československé dálnice spojující východ a západ republiky, se z Bunče stalo na čas velké staveniště a turistický ruch utichl. Roku 1942 byla stavba dálnice zastavena a o tři roky později byla turistická chata vypálena nacisty. Po válce získali členové Klubu českých turistů chatu zpět do vlastnictví a zahájili práce na opravě budovy.

 

Dnes se můžete v pěkně zrekonstruovaném tříhvězdičkovém penzionu Bunč ubytovat v pokojích s vlastním sociálním zařízením, přípojkou na internet a televizí. K ubytování slouží i sedm čtyřlůžkových, celoročně obyvatelných chatek s kompletním sociálním zařízením. V penzionu samozřejmě nechybí restaurace s velkým barem a kachlovými kamny.
Od května budete moci v penzionu i relaxovat v nově zbudovaných Jelínkových lesních lázních (koupele v měděných vanách, finská i parní sauna).
Pro děti je venku před restaurací zřízen sportovní koutek. Na jižní straně nádvoří se rozprostírá sluneční terasa s kapacitou 200 míst, na severní straně nádvoří je krytá kamenná terasa s krbem a barem.

 

TIP: V oblasti pohoří Chřiby se nachází řada dobře značených turistických cest pro pěší horské túry i pro cykloturistiku. Na nejvyšším vrcholu Brdo s výškou 587 metrů nad mořem najdete nejvyšší kamennou rozhlednu na Moravě. Na přilehlém ohništi si můžete opéct kvalitní špekáček KRÁSNO. Nechte se při tom vést našimi tipy na správné opékání uzenin.

 

Razítko je k dispozici u obsluhy na baru.
www.bunc.cz