cs

TIP NA VÝLET DO BARU, KTERÝ NEMÁ NIKDY ZAVŘENO

OSVĚŽUJÍCÍ KRÁSNOPOINT: LESNÍ BAR

Představte si občerstvení, ve kterém se můžete posilnit cestou na výlet a zaplatit přitom podle svého uvážení. Právě takovou soustavu barů najdete podél cesty z Horní Lipové na Smrk v údolí říčky Vápenné. Lesní bary slouží především ke zpříjemnění cesty cyklistům a turistům.

Turisté zde mají k dispozici širokou škálu nápojů, mohou si uvařit i kávu nebo čaj. Cedule s nápisem „Výlov“ ukazuje k dřevěnému žlabu, ve kterém se chladí plechovky s nápoji. K občerstvení jsou zde k dispozici také drobné pochutiny, jako například vyhlášené Staroměstské trubičky, které jsou vyráběné v nedaleké obci Branná. Lesní bar funguje 24 hodin denně. K placení slouží nenápadná pokladnička.

Asi devět set metrů nad hlavním barem vzniklo další občerstvení, které funguje na stejném principu. Takzvaný Horní bar nabízí dokonce přírodní sprchu i s froté ručníkem a pohled na panorama Jeseníků volně přístupným dalekohledem. Naskytne se vám odsud krásný pohled na Ramzovou, Obří skály, Šerák nebo Keprník. Občerstvení je občas připraveno také u posezení pod Fořtovým smrkem, nejvyšším smrkem Rychlebských hor.

TIP: Základní Lesní bar je vybaven také posezením s ohništěm, na kterém si můžete opéct kvalitní špekáček KRÁSNO. Nechte se při tom vést našimi tipy na správné opékání uzenin.

Razítko získáte přímo na baru.
Lesnibar.cz