cs

ŘEZNICKÝ KRÁSNOPOINT

SEZNAMTE SE S HISTORIÍ ŘEMESLA V MUZEU ŘEZNICTVÍ

Ve Valašském Meziříčí neopomeňte navštívit unikátní Muzeum řeznictví. V roce 2015 jej založil současný majitel MP Krásno, a. s., Karel Pilčík, který je pokračovatelem starého řeznického rodu, jehož kořeny sahají až do roku 1855.

Sdružení pro zachování tradic řeznického řemesla shromáždilo do muzea desítky nástrojů a strojů, které řezníci používali od poloviny 19. století. K cenným exponátům patří zrekonstruované a stále funkční stroje na zpracování masa z meziválečného období. Zájemci o řeznické řemeslo mohou zhlédnout v muzeu film o tom, jak dnes vypadá masná průmyslová výroba. Snímek byl natočen přímo ve výrobně, tedy v prostorách, kam se veřejnost běžně nedostane. Součástí muzea je stylizovaný řeznický krámek s dílnou na zpracování masa. Exponáty doplňují historické dokumenty a fotografie.

 

Muzeum řeznictví Valašské Meziříčí je kulturním a společenským centrem, ve kterém se pravidelně konají různé kulturní akce. Součástí muzea je také galerie zaměřená na regionální výtvarnou tvorbu. Ochutnat zde můžete uzenářské speciality z Krásna a Řeznictví H+H, partnerů muzea, nebo pivní speciál Řeznický lev, který vaří v minipivovaru Paličák v Palačově.
www.muzeumreznictvi.cz