cs

KAM NA VÝLET ZA HISTORIÍ OLOMOUCKÝCH TVARŮŽKŮ?

VOŇAVÝ KRÁSNOPOINT: MUZEUM OLOMOUCKÝCH TVARŮŽKŮ LOŠTICE

Soutěž s MP Krásno vás zavede do města Loštice, kde se nachází Muzeum Olomouckých tvarůžků.

Asi třicet kilometrů severozápadně od Olomouce se nachází muzeum, které mapuje historii sýra s typickou vůní a pikantní chutí. Až si prohlédnete zajímavé exponáty a v místnosti nazvané Sokolské kino zhlédnete některý z filmů o historii Olomouckých tvarůžků, můžete se zásobit tvarůžkovými specialitami v podnikové prodejně.

 

Muzeum Olomouckých tvarůžků ukazuje v moderně pojatých expozicích průřez historií Olomouckých tvarůžků od nejstarších pramenů až do současnosti. Mezi exponáty najdete například i staré formy (klapačky), které dělnice v loštické tvarůžkárně používaly před 120 lety. Detailně se seznámíte s výrobním procesem a nahlédnete i do života samotných výrobců a jejich osudů. Součástí prohlídky je možnost zhlédnout film „Příběh neobvyklé vůně z vyprávění stréčka Křópala“, který je volným filmovým zpracováním historie výroby tvarůžků ve firmě A.W.

 

Návštěvníci, kteří mají zájem o rozšířený výklad nad rámec audiovizuálních programů, mají k dispozici tři informační místa vybavená stolním počítačem s programem Panorama, kde si mohou vyhledat podrobné informace. Prohlídku muzea můžete zakončit nákupem celého sortimentu Olomouckých tvarůžků a dalších specialit v podnikové prodejně A.W. spol. s r.o.

 

Muzeum je bezbariérové, prohlídka trvá cca hodinu.

 

Otevřeno je celoročně 7 dní v týdnu.
www.tvaruzky.cz